Steven Michaëlis
Założyciel i Twórca SAS Centre
Steven Michaëlis jest twórcą metody Neuroakustycznego Treningu Mózgu i założycielem organizacji Sensory Activation Solutions (SAS Centre). Jest ekspertem w dziedzinie neuroakustyki i przetwarzania sensorycznego mózgu człowieka oraz specjalistą na polu technik aktywujących ośrodki słuchowe mózgu, które w znaczący sposób podnoszą jakość/szybkość uczenia się zarówno u dzieci jak i dorosłych oraz pozytywnie wpływają na ogólne funkcjonowanie człowieka.
Najnowsze badania na polu plastyczności mózgu oraz niewyobrażalny postęp technik komputerowych sprawił, że inżynieria dźwięku użyta w technologii SAS wyprzedza wszystkie dotychczasowe techniki i odnosi rezultaty daleko wybiegające poza ogólnie przyjętą normę, wspomagając zarówno dzieci jak i dorosłych nie tylko w sztuce uczenia się lecz również w polepszeniu jakości funkcjonowania w życiu.
Obecnie Steven jest aktywnie zaangażowany w dalszy rozwój zarówno organizacji jak i metodologii SAS, prowadzi szkolenia dla SAS Providers oraz bierze udział w międzynarodowych konferencjach.
Steven od dziecka był obdarowany przez naturę ponadprzeciętną percepcją dźwięku oraz bardzo ograniczonym wzrokiem, stąd świat dźwięków i tonów stał się głównym ośrodkiem jego zainteresowań i pasji. Kiedy otrzymał na 15-te urodziny swój pierwszy magnetofon, zaczął nagrywać koncerty zespołów bitowych w lokalnym klubie młodzieżowym w Bussum w tym pierwsze 'na żywo' nagranie Pink Floydów w Holandii.
Steven projektował własne konsole miksujące i tworzył mikrofony z zapasowych części dyktafonów. Równolegle ze studiami elektroniki w Delft założył firmę zajmującą się dystrybucją i importem sprzętu elektronicznego 'Helios'. Ukończenie kursu inżynierii dźwięku w USA umożliwiło mu zaprojektowanie studia dźwiękowego i produkcję płyt.
Dalsza kariera zawiodła go do Wielkiej Brytanii, gdzie pracując dla wiodącej w owym czasie firmy projektowania sprzętu oraz systemów dźwiękowych Vitavox, miał okazję zetknąć się i współpracować z czołowymi firmami akustycznymi w Europie, USA i na Dalekim Wschodzie, pogłębiając tym samym znajomość i tajniki ludzkiej percepcji dźwięku i technik jej testowania. Steven był bezpośrednio zaangażowany w projekt systemu nagłośnienia dla Stadionu Wembley w Londynie, oraz podczas wizyty papieża Jana Pawła II w Wielkiej Brytanii w 1982 roku.
Na początku swojej trzydziestki Steven związał się z gigantem elektronicznym JVC, co w ciągu następnych wielu lat zaowocowało ścisłymi kontaktami z pionierami badań i wynalazków w dziedzinie najnowszych technologii dźwięku.
Równolegle z karierą zawodową, zainspirowany działalnością swojej żony, Katarzyny, Steven związał się z pierwszą w Anglii organizacją dla rodziców Parent Network której został Master Trenerem po cyklu szkoleń prowadzonych przez wiodących ekspertów z Europy i USA.
Przez wiele następnych lat swój wolny od pracy czas przeznaczał na przygotowanie i prowadzenie szkoleń przeznaczonych dla rodziców, poświęconych sztuce wychowania i rozwoju dzieci oraz zdrowym relacjom w rodzinie.
Aktywny udział w realizacji zainteresowaniach żony ponownie stał się dla niego stymulacją do odkrycia przyspieszonych technik nauczania prezentowanych na konferencjach SEAL (Society for Effective Affective Learning) przez najbardziej innowacyjnych w owym czasie trenerów i mistrzów edukacji. Zetknięcie się z najnowszymi trendami w sztuce nauczania stało się bodźcem do podjęcia prac i badań nad stworzeniem technologii wspomagającej i przyspieszającej uczenie się.
Tak oto powstała technologia SAS, zrodzona z 55. lat doświadczeń, ekspertyz i know-how Stevena.