FAQ


Tutaj znajdziecie Państwo odpowiedzi na niektóre najczęściej zadawane przez klientów pytania. Jeżeli jednak nie znajdziecie poniżej wyjaśnienia nurtującej Was kwestii, prosimy o kontakt z Centrum SAS: telefoniczny pod numerem 505 981 381 lub mailowy: info-pl@sascentre.pl.

Iść do:



1. Jak działają programy SAS?

Programy SAS wykorzystują specjalnie przetworzoną muzykę, mowę i dźwięki, które odbierane za pomocą słuchawek,docierają do każdej półkuli z osobna, poprawiając tym samym współpracę pomiędzy nimi. Ponieważ dźwięki słyszane przez prawe ucho są przetwarzane głównie w lewej półkuli mózgu, a dźwięki słyszane przez lewe ucho – głównie w prawej części mózgu, możliwe jest stymulowanie pracy mózgu w zaplanowany sposób.

Każdy program zawiera wiele różnych elementów, które są połączone w jedną ścieżkę dźwiękową. Przepływ dźwięku z jednego ucha do drugiego wspiera łączność między obiema półkulami, bodźce słuchowe wzmacniają prawidłowe funkcjonowanie wyspecjalizowanych ośrodków przetwarzania w mózgu, „uchwycenie” częstotliwości fal mózgowych oraz tempa oddychania powoduje pobudzenie lub relaksację ciała i umysłu, wahania fazy promują dominację ucha a różnice czasowe wzmacniają funkcję synchronizacji mózgu na poziomie częstotliwości 40Hz.

Każdy element dźwięku ma wiele różnych zmiennych, które można dostosować do wieku i potrzeb każdego Klienta. W sumie może powstać wiele milionów wariantów programowych, które można zsekwencjonować w celu uzyskania optymalnych rezultatów u poszczególnych osób.



2. Jak spersonalizowany jest każdy Trening SAS?

Doświadczeni Specjaliści SAS projektują Trening dostosowany do wieku, możliwości oraz potrzeb wskazanych przez Klienta, aby osiągnięte po jego wysłuchaniu rezultaty były jak najbardziej optymalne. Wysoko spersonalizowane oraz skuteczne podejście do Klienta, jest tym, co nas wyróżnia.



3. Czy korzystanie z Treningu SAS jest trudne?

Korzystanie z Treningu jest bardzo proste i nie wymaga od uczestnika specjalnych umiejętnościczy sprawności fizycznej. Jest zatem korzystne dla Klientów w każdym wieku i kondycji. Wystarczy codziennie słuchać przez słuchawki specjalnie przygotowanego programu, aby mózg otrzymał korzystny dla niego „masaż”.

Jeżeli Klient zdecyduje się na udział w Treningu w Centrum SAS to jedyne co musi zrobić, to przychodzić do ośrodka codziennie o wyznaczonej godzinie - o resztę zatroszczy się Specjalista SAS.

Aby uzyskać podobne rezultaty w warunkach domowych, ważne jest zorganizowanie sobie dogodnego miejsca oraz wygospodarowanie czasu na codzienne słuchanie Treningu SAS. Ścisłe przestrzeganie zasad, wzmocni zaangażowanie oraz końcowy efekt Treningu. Zanim rozpoczniesz Trening SAS, zaplanuj nadchodzące tygodnie, upewniając się, że znajdziesz czas do wysłuchania całego Treningu z jak najmniejszą ilością dni wolnych od przerw w słuchaniu. Lepiej poczekać z rozpoczęciem, niż przerywać słuchanie w połowie.

W trakcie Treningu SAS, jak i po jego zakończeniu, Klient zawsze może liczyć na pomoc Specjalisty SAS.



4. Dla kogo przeznaczony jest Trening SAS?

Szeroka gama narzędzi zawartych w każdym programie SAS pozwala zaprojektować indywidualnie dopasowany Trening SAS, zgodnie z potrzebami poszczególnych osób. Trening SAS stosowany jest przy wielu różnych dysfunkcjach, ułatwia także „uwalnianie” wrodzonego potencjału.
Pracujemy z dziećmi z ADHD, dysleksją i autyzmem, pomagamy również osobom starszym i po wylewach. Trening SAS przeznaczony jest również dla młodzieży i dorosłych , którzy chcą zwiększyć swój potencjał intelektualny i poprawić swoje wyniki w nauce lub w pracy.

Aby w pełni spełnić wymagania naszych Klientów, projektujemy każdy Trening indywidualnie oraz zgodnie z potrzebami i możliwościami danego Klienta, w oparciu o informacje zawarte w przesłanym nam kwestionariuszu on-line lub/oraz na podstawie informacji uzyskanych od Specjalisty SAS pracującego z Klientem.



5. Jaka forma Treningu jest lepsza: on-line czy ze Specjalistą w Centrum SAS?

Obserwując tysiące klientów pojawiających się w Centrach SAS i bazując na doświadczeniach naszych specjalistów możemy powiedzieć, że Trening prowadzony w Centrum SAS gwarantuje najbardziej optymalne efekty oraz daje Klientowi możliwość dodatkowej opieki i uwagi Specjalisty SAS. Jednakże zdajemy sobie sprawę, że wielu Klientów nie ma możliwości dotrzeć do Centrum SAS, ze względu np. na odległość, dlatego stworzyliśmy domowe Treningi on-line, które są równie skuteczne, pod warunkiem, że Klient ściśle przestrzega otrzymanych instrukcji.

Treningi SAS on-line są całkowicie spersonalizowane. Podzielone są na 48 półgodzinnych sesji. Całego Treningu należy wysłuchać, stosując się ściśle do otrzymanych instrukcji. Lepsze efekty można uzyskać, gdy Trening SAS jest ukończony w ciągu miesiąca.

Z doświadczenia wiemy, że Trening SAS prowadzony pod nadzorem Specjalisty SAS zwiększa szansę na ukończenie go w wyznaczonym terminie oraz pozwala na bardziej precyzyjne dostosowanie Treningu do potrzeb Klienta (nawet w trakcie jego trwania). Oferujemy również wsparcie specjalisty SAS przed, w trakcie oraz po zakończeniu Treningu.



6. Jak korzystać z Treningu on-line?

Do słuchania Treningu SAS można wykorzystać większość komputerów, tabletów lub telefonów komórkowych, które mają dostęp do Internetu. Trening SAS działa na zasadzie streamingu,czyli bezpośredniego przesyłania poprzez Internet do komputera użytkownika specjalnie przetworzonej muzyki, mowy oraz dźwięków i odtwarzanie ich w czasie rzeczywistym.

Aby móc słuchać Treningu SAS, potrzebne są również słuchawki stereo, koniecznie nauszne. Klient ma możliwość wyboru sposobu słuchania sesji. Można słuchać jednorazowo – przez godzinę, bądź rozłożyć słuchanie na dwie półgodzinne sesje w ciągu dnia. Cały Trening trwa od 4 do 5 tygodni.



7. Czy ta metoda jest bezpieczna?

Do Treningów SAS używa się programów dźwiękowych odbieranych za pomocą słuchawek, dlatego zaleca się, aby głośność utrzymana była na niskim poziomie. Ta technika jest całkowicie nieinwazyjna i tak samo bezpieczna, jak słuchanie ulubionej muzyki przez słuchawki. Stosujemy metodę w wielu szpitalach i klinikach, pod nadzorem i za pełną zgodą lekarzy i neurologów.



8. Jak postępować, gdy dziecko nie chce założyć/nosić słuchawek?

Niektóre dzieci nie lubią używać słuchawek. Jest to normalne i często spotykamy takie sytuacje w naszych Centrach SAS. Zaobserwowaliśmy, że większość dzieci oswaja się z noszeniem słuchawek w ciągu pierwszej godziny, ale może to czasem wymagać pewnej stanowczości ze strony rodzica. Powinien on pozwolić dziecku zdjąć słuchawki, ale potem założyć mu je ponownie w stanowczy sposób, ale z miłością i uśmiechem. Jeśli ten sposób nie działa, zaleca się odtwarzanie programu podczas snu -działa on równie skutecznie jak w czasie czuwania.



9. Jakich rezultatów można się spodziewać i jak szybko?

Techniki, które są wykorzystywane w treningach SAS są nieinwazyjne i bezpieczne. Należy jednak pamiętać, że każdy człowiek jest inny i każdy jest na innym etapie rozwoju w danym momencie, dlatego wyniki będą różnić się u każdej osoby. U niektórych widoczną poprawę można zaobserwować już w ciągu pierwszych kilku tygodni, podczas gdy u innych, zachodzące zmiany mogą być mniej widoczne i proces ich zachodzenia może trwać dłużej.

Usprawnienie synchronizacji obu półkul mózgowych, integracji sensorycznej lub wzmocnienie przetwarzania mowy mogą potrwać kilka miesięcy, zanim zmiany będą widoczne w zachowaniu i poprawie umiejętności. Rezultaty są zazwyczaj odroczone w czasie.



10. Jaki jest następny krok?

Jeżeli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w Treningu SAS, skontaktuj się z Centrum SAS bądź Specjalistą SAS w celu ustalenia dalszego postępowania.




INSTRUKCJA URUCHAMIANIA TRENINGU SAS

1. Sprawdź swoją skrzynkę mailową.
Gdy Trening SAS zostanie dla Ciebie przygotowany, otrzymasz wiadomość e-mail podobną do tej poniżej:

2. Wybierz urządzenie, na którym będziesz odsłuchiwać Trening SAS.
Zgodnie z treścią maila, masz możliwość odtwarzania Treningu SAS na dwa sposoby:

  • na urządzeniu mobilnym (telefon typu smartfon) poprzez aplikację SAS - PATRZ PUNKT 3;
  • na innym urządzeniu (np. laptop, tablet) poprzez przeglądarkę internetową – PATRZ PUNKT 4.

Niezależnie od tego jaki typ urządzenia wybierzesz, musi ono posiadać dostęp do Internetu. Do realizacji Treningu potrzebujesz też słuchawek nausznych (pokrywających całe ucho).



3. Odtwarzanie Treningu na smartfonie.

Przed rozpoczęciem Treningu SAS, pobierz aplikację (TYLKO przed pierwszym uruchomieniem Treningu).

  • Jeżeli posiadasz smartfon z systemem Android, wejdź na Sklep Play, następnie wpisz w wyszukiwarkę „SAS Centre”. Wśród wyszukanych aplikacji, wybierz tę z logo SAS i kliknij przycisk „zainstaluj”.
  • Jeżeli posiadasz smartfon z systemem iOS (iPhone), wejdź na AppStore, następnie wpisz w wyszukiwarkę „SAS Centre”. Wśród wyszukanych aplikacji, wybierz tę z logo SAS i kliknij przycisk „zainstaluj”.

Znajdź na ekranie telefonu nowo zainstalowaną aplikację (ikona z logo SAS), następnie uruchom ją.

Po otwarciu aplikacji, naciśnij ikonę +, następnie wpisz w otwartym okienku podany w mailu kod Twojego Treningu i zatwierdź. Twój trening powinien już być widoczny w aplikacji.

Teraz wystarczy każdego dnia wejść w pobraną aplikację i odtwarzać porcję Treningu przygotowaną na dany dzień.

POWODZENIA!




4. Odtwarzanie Treningu SAS na innym urządzeniu.

  • Jeżeli chcesz odtworzyć Trening na urządzeniu typu laptop czy tablet, skorzystaj z niebieskiego linku „Start” znajdującego się w mailu. Klikając w ten link, zostaniesz przekierowany do przeglądarki internetowej.
  • Otworzy się strona podobna do tej poniżej, gdzie będziesz mógł podać kod Twojego Treningu (dostępny w mailu).

  • Po wprowadzeniu unikalnego kodu treningu, kliknij przycisk „Słuchaj”. Prawdopodobnie Twoja przeglądarka zapamięta wprowadzony kod. Następnym razem wystarczy jak otworzysz stronę https://sascentre.com/ i z menu górnego wybierzesz pozycję „Słuchaj”. Jeśli kod nie został zapamiętany, będziesz musiał wprowadzić go ponownie.
  • Pamiętaj aby odsłuchiwać Trening SAS systematycznie, każdego dnia będzie czekała na Ciebie porcja Treningu przygotowana na dany dzień.

POWODZENIA!




Lista kompozytorów

Bach - Brandenburg Concerto No. 1 in F Major
Bach - Orchestral Suite No. 2 in B Minor
Bach - Symphony in D Major
Beethoven - Symphony No. 1 in C Major Op. 21
Beethoven - Symphony No. 2 in D Major, Op. 36
Beethoven - Symphony No. 3 in E Flat Major Eroica
Beethoven - Symphony No. 5 in Cm, Op. 67
Beethoven - Symphony No. 6 in F Major 'Pastoral'
Beethoven - Coriolan Overture
Beethoven - Egmont Overture
Berlioz - Symphonie Fantastique Op. 14
Brahms - Serenade No. 1 in D Major Op. 11
Brahms - Symphony No. 2 in D Major, Op. 73
Brahms - Symphony No. 3 in F Major Op. 90
Brahms - Symphony No. 4 in E Minor Op. 98
Bruckner - Symphony No. 4 in E flat Major
Bruckner - Symphony in D Minor Op. Posth
Delibes - Sylvia - Ballet Music
Dvořák - Czech Suite Op. 39
Franck - Symphony in D Minor
Goldmark - Rustic Wedding Symphony Op. 26
Grieg - Peer Gynt Suite No. 1, Op. 46
Haydn - Symphony No. 13 in D Major
Haydn - Symphony No. 45 in F sharp Minor 'Farewell'
Haydn - Symphony No. 49 in F Minor
Haydn - Symphony No. 77 in B flat Major
Haydn - Symphony No. 86 in D Major
Haydn - Symphony No. 88 in G
Haydn - Symphony No. 94 in G 'Surprise'
Haydn - Symphony No. 104 in D Major 'London'
Mendelssohn - Symphony No. 3 Op. 56 'Scottish'
Mendelssohn - Symphony No. 4 in A Op. 90 'Italian'
Mendelssohn - The Hebrides Op. 26
Mendelssohn - A Midsummer Night's Dream Op. 61
Mozart - Serenade No. 9 in D Major
Mozart - Symphony No. 19 in E flat Major
Mozart - Symphony No. 34 in C Major
Mozart - Symphony No. 31 in D
Mozart - Symphony No. 35 in D 'Haffner'
Mozart - Symphony No. 40 in G Minor
Mozart - Symphony No. 18 in F Major
Mozart - Ein Musikalischer Spass
Rimsky-Korsakov - Russian Easter Festival Overture Op. 36
Rimsky-Korsakov - Scheherazade Op. 35
Schubert - Symphony No. 1 in D
Schubert - Symphony No. 2 in Bb
Schubert - Symphony No. 5 in Bb
Schumann - Symphony No. 1 in B flat 'Spring'
Schumann - Symphony No. 4 in D Minor Op. 120
Strauss - Wiener Blut Op. 354 Waltz
Strauss - Wiener Klange Im Walzertakt
Tchaikovsky - Swan Lake Op. 20
Tchaikovsky - Concerto No. 1 in B flat Minor Op. 23
Tchaikovsky - Symphony No. 4 in F Minor Op. 36
Tchaikovsky - Concerto No. 2 in G Op.44
Tchaikovsky - Carpriccio Italien Op. 45
Tchaikovsky - Ouverture Solonnelle Op. 49
Tchaikovsky - Suite No. 1 in D Minor
Tchaikovsky - Suite No. 2 in C Major Op. 53
Tchaikovsky - Concerto Fantasy Op. 56
Tchaikovsky - Symphony No. 6 In B Minor Op. 74, 'Pathetique'
Tchaikovsky - Piano Concerto No. 3 Op. 75
Tchaikovsky - The Nutcracker Suite
Verdi - Otello
Vivaldi - Concerto No. 1 in C Minor
Vivaldi - Concerto No. 2 in G Minor
Vivaldi - Concerto No. 3 in C Minor
Vivaldi - Concerto No. 4 in G Minor
Vivaldi - Concerto No. 5 in E Minor
Vivaldi - Concerto in C Major Op. 8
Vivaldi - Concerto in G Minor Op. 12
Vivaldi - La Cetra 12 Concerti Op. 9
Weber - Symphony No. 2 in C Major


Jeśli chcesz dowiedzieć się jak metoda SAS może pomóc w obszarach, w których potrzebujesz wsparcia, kliknij

Zapytaj o trening

Szybkie połączenie z SAS Centre

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak metoda SAS może pomóc w obszarach, w których potrzebujesz wsparcia, kliknij

Zapytaj o trening

Szybkie połączenie z SAS Centre